ניתוק קודן לרכב

נשפכו לכם מים על הקודן ברכב? הקודן הפסיק לפעול מאיזושהי סיבה? נמאס לכם ללחוץ בחוזקה רבה על מקשי הקודן על מנת להזין את הסיסמה לרכב?

מהו קודן הרכב?

לפני שנתחיל לדבר על פעולת ניתוק קודן לרכב ועל השירות הכלול בה, חשוב להבהיר ולהבין מה זה בכלל קודן לרכב. ובכן קודן הוא למעשה מכשיר קטן, אשר מכיל לחצנים, אשר מייצגים לרוב את הספרות 1 – 6 וכן סימן כזה או אחר בין אם כוכבית, סולמית ועוד. תפקידו בפועל של קודן הרכב הוא להוות מנגנון הגנה. למעשה, ללא הקשת הקוד הנכון, הרכב לא מניע, וזהו תפקידו של קודן הרכב.

 

מהו תהליך ניתוק קודן לרכב?

לאחר שהבנו מהו בכלל קודן לרכב, נוכל להסביר קצת על תהליך הניתוק של קודן זה. אם כן, תהליך ניתוק קודן לרכב הוא תהליך שבו מתבצעת הפרדה בין הקודן לבין הרכב. כך, מתאפשרת למעשה התנעה של הרכב בכל מצב שהוא, ללא צורך בהקשת קוד אלא בעזרת המפתחות בלבד. מדוע שנרצה להוריד את מנגנון ההגנה של הרכב? שאלה טובה, והתשובות עליה מיד בהמשך.

מנעולן מוסמך

מתי יש צורך לנתק קודן לרכב?

הצורך בניתוק קודן לרכב יכול להתעורר במספר מקרים. רובם המוחלט של המקרים הוא בשל תקלה, אך ישנם גם מקרים נוספים:

  1. המקרה היחיד שאינו נובע מהרס של הקודן, הוא למעשה ניתוק של קודן לרכב מטעמי נוחות, שכן הצורך בקודן עלול להאריך את הזמן בהתנעת הרכב והיציאה לדרך.
  2. חדירת מים לקודן עלולה גם היא להוביל לקצר ולצורך בניתוק הקודן לרכב.
  3. גם קודן לרכב, כמו גם מוצרי חשמל אחרים, עלול להתקלקל כתוצאה מבלאי ושחיקה. אלו, מונעים את השימוש התקין בקודן, ובכך מונעים את הנעת הרכב.

 

האם ניתן לבצע ניתוק קודן לרכב באופן עצמאי?

כפי שנאמר בהתחלה, מכשיר הקודן לרכב מהווה חלק ראשוני ושלב התחלתי בתהליך ההנעה של הרכב. לשם כך, מחובר הקודן למערכת החשמלית של הרכב כמו גם המצת, המצבר, לוח המחוונים ועוד. אם כן, כל פעולה לא נכונה אשר מתבצעת בעת תהליך ניתוק קודן לרכב, עלולה לגרום לתקלה בלתי רצויה במערכת החשמל. אי לכך, לא מומלץ כלל לנתק את הקודן באופן עצמאי, ובפרט אם אין ידע בנושא, אלא בעזרתו של מנעולן מוסמך.

 

כיצד ניתן למצוא מנעולן איכותי עבור ניתוק קודן לרכב?

כמו כל תחום שירות אחר, גם כאשר אנו מעוניינים לבצע ניתוק קודן לרכב, אנו מעוניינים לקבל את השירות הטוב ביותר, מבעל המקצוע האיכותי ביותר. על כן, לפניכם מספר עצות למציאת המנעולן הטוב ביותר.

 

עצה ראשונה

העצה הראשונה קשורה לתהליך החיפוש עצמו. מומלץ באופן גורף, לדעת בוודאות מה אנו מחפשים ולהתמקד בכך. ישנם עשרות סוגים של מנעולנים, ולא כולם מתמחים בהכל. על כן, התמקדות תוביל אתכם לתוצאות טובות יותר.

 

עצה שנייה

העצה השניי היא תכונותיו של המנעולן. מומלץ לחפש מנעולן מקצועי, בעל תכונות טובות רבות ככל הניתן. בין אלו ניתן למנות מאפיינים רבים, ועל כן אלו יפורטו בהמשך.

 

עצה שלישית

המחיר. המחיר אינו מאפיין בהכרח מנעולן איכותי, אך יש בכך על מנת לקבל כיוון כזה או אחר לאיכותו. למעשה, מנעולן זול מאוד עלול לעשות שימוש בחלקים באיכות נמוכה, ואלו עלולים להוביל לבעיות ברכב. על כן, מומלץ לפנות למנעולן במחיר ממוצע, לא גבוה מדי אך גם לא נמוך.

מנעולן מקצועי

מה מאפיין מנעולן מקצועי?

כפי שנאמר קודם לכן, מנעולן מקצועי לצורך ניתוק קודן לרכב, הוא חשוב מאוד לשם קבלת שירות איכותי ונעים. על כן, על מנת שתוכלו לדעת מה מומלץ לחפש, לפניכם רשימה של מאפייני המנעולן המקצועי:

  • שירות מהיר ויעיל
  • ניסיון וותק בתחום
  • זמינות גבוהה ככל הניתן
  • תעודת מנעולן מוסמך המאשרת את התמקצעותו של המנעולן
  • תעודת יושר מהמשטרה, במיוחד אם המנעולן עוסק גם בפריצות שונות

 

כיצד ניתן לזהות בוודאות קודן הרוס?

במקרה שהקודן אינו מגיב כלל, ובמיוחד כאשר דבר זה קורה לפתע, ישנה בדיקה פשוטה שתוכלו לבצע אם ברצונכם לוודא את הצורך בהגעתו של מנעולן לצורך ניתוק קודן לרכב. בדיקה זו, מורכבת משלושה שלבים פשוטים:

שלב ראשון השלב הראשון הוא למעשה פירוק של הקודן. הפירוק מתבצע על ידי הסרת מכסה הפלסטיק של הקודן בזהירות רבה, באמצעות כלי חלק וקטן.
שלב שני השלב השני הוא שלב הניקוי. שלב זה נועד על מנת לוודא שהבעיה בקודן לא נובעת מלכלוך שנצבר בתוכו.
שלב שלישי לאחר הניקוי, חברו את הקודן כבראשונה, ובצעו בו שימוש. אם הוא עובד, מה טוב! אם לא, ככל הנראה שתזדקקו לשירות של מנעולן מוסמך.

 

ניתוק קודן לרכב? לוקינג – שירותי מנעולנות מקצועיים!

אצלנו בחברת לוקינג, תוכלו למצוא שירותי מנעולן לניתוק קודן לרכב, אשר מתבצעים באופן המקצועי והאיכותי ביותר. אלו, באים לידי ביטוי בעזרת שירותי המנעולנים המקצועיים והמוסמכים שלנו, אשר עבור שנות ניסיון רבות בתחום, והידע שצברו רב מאוד. כך, מובטח לכם שירות מקצועי, אמין ואדיב, במחירים אטרקטיביים ונוחים לכל כיס תוכלו גם למצוא שירותים נוספים בתחום.

מה היה לנו עד כאן?