סוגי מנעולים

המהפכה הטכנולוגית שעברה על תחום המנעולים לקחה אותו מהמקום המכני אל עולם הצ'יפים והמחשבים. כיום ניתן למצא מנעולים שקוראים טביעת אצבע, מנעולים אלקטרוניים, מנעולי כספות מתוחכמים, מנעולי כספות עליונים לדלתות כניסה, מנעולים חבויים וכמובן המנעול הקלאסי של רב בריח.

מי היה מאמין שנגיע לזמנים בהם מנעולים יהיו עולם שלם של טכנולוגיות שונות וסוגים רבים ומגוונים של סגירות ופתיחות. תחום המנעולים והמנעולנות השתנה ללא הכר וכדי לעסוק בענף צריך ללמוד ולהתמקצע כמו בכל תחום טכנולוגי אחר.

להלן סקירה מהירה של סוגי מנעולים הקיימים כיום –

סוגי מנעולים – טכנולוגיה בחמש אצבעות

וויכוחים נוקבים עדין מתנהלים אודות המאגר הביומטרי של ישראל ורמת חשיבותו אולם, בתחום שירותי המנעולים כבר קיים מנעול המבוסס על הטכנולוגיה שמאפשרת קריאה ביומטרית.

כמו כן, קיימים מנעולים שעובדים על טכנולוגיה של טביעת אצבע רגילה. נדבר לרגע על סוגי מנעולים בהקשר של מנעולים אלקטרוניים ומה ההבדלים בניהם תוכלו לדעת הכל כאן באתר של לוקינג.

 

מנעול ביומטרי

מנעול ביומטרי פועל בשתי דרכים המבוססות על אותה טכנולוגיה ביומטרית אולם, יש הבדל גדול באמינות המוצר בין שתי הדרכים.

הדרך הראשונה היא פתיחה ביומטרית באמצעות האצבע, הבעיה בשיטה זו שהיא איננה מדויקת מספיק ולפיכך מועדת לפורענות.

הדרך השנייה הבטוחה והמדויקת יותר היא באמצעות קריאת רשתית העין.

גם לדרך זו ישנה נקודת תורפה מסוימת, מכיוון שאדם שיש לו בעיה בעיניים או קיבל בעבר מכה שיצרה פצע ברשתית, לא תהיה אפשרות להשתמש במנעול מהסוג הזה.

 

מנעול טביעת אצבע

מנעול טביעת אצבע פועל באמצעות אלגוריתמים מדויקים וותיקים יותר ולפיכך, מומלצים יותר. מנעול טביעת אצבע יודע בקלות לזהות את המאפיינים הפיזיים של האדם ובהתאם לכך לתפקד. מנעול טביעת אצבע נחשב למנעול חכם והוא מגיע עם קודן ומנעול מכאני לכל מצב שלא יהיה. עושה רושם שזה פתרון מושלם למשרד ולבית.

 

מנעולי כספת

מנעול כספת הינו מנעול מיוחד המותקן בנוסף למנעול המרכזי של הדלת, בחלקה העליון של דלת הכניסה. מדובר במנעול חזק שפועל באמת כמו מנעול כספות, הוא מכאני וכולל שלושה בריחים.

לאלו שמבקשים הגנה מכאנית חזקה במיוחד בדלת הכניסה שלהם מומלץ להתקין מנעול כספת, הוא ללא ספק מוסיף אלמנט משמעותי לשלמותה וליכולת המיגון שלה.

זה מנעול שמייצר הרתעה של ממש עבור הפורצים שמחפשים לפרוץ בצורה שקטה ולא בצורה אגרסיבית כפי שמחייב אותם מנעול זה.

מנעולן מוסמך

סוגי מנעולים – המנעול החבוי

מנעול חבוי כשמו כן הוא – מנעול נסתר, מנעול בלתי נראה לעין. מדובר במנעול מאוד נוח לתפעול ועל פי רוב הוא איננו כולל צילינדר.

מדובר במנעול שמתאים במיוחד לנעילת חלונות ודלתות פנים. בזכות העיצוב המאוד נקי שלו הופך המנעול הזה לנסתר, מכיוון שהוא נטמע היטב בחומר בו הוא מותקן.

 

מנעול אלקטרוני – מנעול חכם

ישנם מספר סוגים של מנעולים אלקטרוניים חכמים ואין ספק שבשנים האחרונות תפסו המנעולים החכמים

את מירב תשומת הלב של הלקוחות. אחד היתרונות הבולטים של המנעול החכם הוא שאין צורך במפתח. המנעולים החכמים מאפשרים בחלקם בקרת כניסה ויציאה כלומר, אתם תדעו בכל שלב האם נכנסו ויצאו מהבית.

חלק מהמנעולים החכמים מאפשרים שליטה מרחוק מה שיאפשר לכם לפתוח דלת במידה ומשהו נתקע בחוץ ואתם אינכם בבית.

חשוב לדעת שלמנעולים אלה למרות חכמתם והקדמה שהם מפגינים ישנם גם מספר חסרונות כגון – הם לא המנעולים המגינים ביותר, הם החכמים ביותר אבל לא בהכרח החזקים ביותר. המחיר שלהם גבוה ביחס למנעולים המכאניים והם דורשים סוללות אותן יש להחליף מעת לעת.

להלן סוגי המנעולים החכמים-

  • מנעול חכם עם קודן אלקטרוני – מנעול שנפתח אלקטרונית על ידי הקשת קוד כמו בכספת.
  • מנעול חכם עם מנגנון טביעת אצבע – פתיחה באמצעות טביעת אצבע אישית.
  • מנעול חכם הנשלט באמצעות אפליקציה – פתיחה באמצעות התחברות לאפליקציה ייעודית.
  • מנעול חכם בלוטות' – פתיחה באמצעות תקשורת בלוטו'ת של הטלפון הנייד.

 

מנעול רב בריח

מנעול רב בריח הוא המנעול הקלאסי שמהווה סטנדרט כמעט בכל מגדל מגורים. מדובר במנעול מכאני הכולל צילינדר, וותיק ואמין.

מדובר במנעול שמותקן בדלתות פלדלת והוא ייחודי בזכות שבעה הבריחים שבו. במנעול רגיל ישנם רק ארבעה בריחים ומכאן השם – רב בריח.

רב בריח היא למעשה חברה שנוסדה בשנת 1973 על ידי שני שותפים ישראלים והפכה לחברת ענק בתחום המנעולים והדלתות.

המותג רב בריח של המנעולים והמותג פלדלת שניהם שלהם. החברה מפתחת ומשווקת מנעולים ודלתות חלקן חסינות אש והדף וחלונות לחדרי ממ״ד.

מנעולן

עולם הקולנוע ועולם המנעולים

כמה פעמים ישבתם וראיתם סרט מתח בקולנוע שבו נדרש לפתע הגיבור לפרוץ דלת של בית, משרד או דירה?

אני מאמין ששאלתם את עצמכם לא פעם האם זה באמת כל כך קל לפרוץ דלת עם כרטיס אשראי או באמצעות כל פריט אחר שבחר בו הבמאי.

ואכן, בסרטים הכל נראה מאוד פשוט, במציאות זה מעט שונה ואולם, סרטי הקולנוע מבוססים על ידע מקצועי שמגיע מאנשי מקצוע בתחום המנעולים והם היו מודעים לקלות היחסית, הבלתי נסבלת שבה ניתן לפרוץ דלת.

מכאן הגיעו הפיתוחים החדשים והטכנולוגיים שמטרתם בין השאר שיפור ההגנה של דלתות בכלל ודלת כניסה למתחם בפרט. ניתן להבין מהדברים שקיימת סינרגיה בין מקצועני המנעולים לבין במאי הקולנוע.

 

מקצוע המנעולן

מקצוע המנעולן הפך למקצוע מבוקש ומכובד והוא דורש מהמנעולן ידע טכנולוגי שלא נדרש עד לפני מספר שנים.

על המנעולן לעבור בין מנעולים מכאניים מוכרים ויחסית פשוטים להבנה לבין מנעולים מבוססי טכנולוגיות מתקדמות הדורשות ידע בהרכבה והפעלה של מנעולים מבוססי תוכנה וצ'יפים ממוחשבים.

אם בעבר חשבנו שכל אחד בתוך שבוע יכול להיות מנעולן אז כיום המציאות שונה בתכלית, ומי שרוצה להיות מנעולן מתחייב לקורס מנעולנים הרבה יותר ארוך משבוע ימים והוא לחלוטין מתמקצע בתחום הדורש ידע נרחב הן בפן המכאני והן בפן הטכנולוגי.

 

איגוד המנעולנים

לאור התפתחות והתקדמות ענף המנעולים בישראל הוקם איגוד מקצועי שמאגד את המנעולנים הפעילים בישראל.

האיגוד מבקש לפקח על – כבוד המקצוע ואמינות נותני שירות נוסף בתחום, אכיפת חוקי המדינה בנוגע לחוקי המנעולנות בשימת דגש על, למי מותר לשאת עמו כלי פריצה ואילו.

כמו כן מבקש האיגוד לייצר בקרת איכות על המוצרים החדשים שמגיעים לישראל בכל שנה ולייצר קשרים בינלאומיים בין אנשי מקצוע מישראל וממדינות שונות בעולם. האיגוד הנו עמותה רשומה והוא מנוהל על ידי יושב ראש הארגון שעומד בקדמת הבמה ועוסק גם בדברור האיגוד והמקצוע לרבות אחריות על לימודי המקצוע.

שאלות ותשובות

אסור לראות באמירה זו אמירה גורפת, תיקון מנעול חכם אינו יקר מתיקון מנעולים דומים בסטנדרט שלו. הוא יקר יותר מתיקון מנעול חבוי או מנעול כספת עליון.
מנעול רב בריח היה כאן לפני דלת הפלדלת ולכן יוצר מלכתחילה כמנעול שמתאים לכל סוג של דלת. גם היום מנעולי רב בריח ישנם בסוגים שונים ומותאמים לדלתות שונות ולא רק לדלת פלדלת.
לקוחות ממליצים